בלוג

חזיות

חזיות עברו אבולוציה במשך מאתיים השנים האחרונות, וכיום הן זמינות בשלל דגמים, מידות, וצבעים. לפני ההמצאה של פריט הלבוש החיוני הזה, נהוג היה לייצב את החזה עם מחוכים עשויים מעצמות לוויתן, אך למרבה השמחה, הימים האלו עברו.

כיום כל אישה, עם כל גודל וצורת חזה, יכולה ליהנות מחזייה המתאימה לה בדיוק, אך על מנת שזה יקרה, חשוב לבחור את החזייה הנכונה ביותר עבורה. נשים רבות נאבקות עם הנושא הזה וחוות חוסר נוחות משום שהחזיות שהן לובשות אינן מתאימות להן מבחינת המידה או הגזרה. לכן, לפני רכישת החזיה הבאה שלך, חשוב שתשתמשי במדריך הבא להתאמת חזיות להתאמת הדגם המושלם עבורך

כיצד לבחור חזייה – המדריך המלא:

תחילה חשוב שתדעי מה מידת החזייה שלך. המדריך הבא יעזור לך לעשות זאת וימנע ממך להוציא כסף רב על חזיות שאינן מתאימות למידה שלך:

בדיקת מידת החזייה

Band Size – זהו ההיקף מתחת לחזה: כדי למדוד אותו, קחי סרט מדידה גמיש ומדדי את ההיקף מתחת לחזה שלך, בנקודה הקרובה ביותר לחזה. המידה שתקבלי היא היקף החזה שלך בסנטימטרים, כאשר חברת פמינה מציעה חזיות בהיקף של 70-100 סנטימטר.

גודל קאפ – הקיפי את החזה שלך מהנקודה הבולטת ביותר שלו עם סרט מדידה גמיש ובדקי מה המספר שיצא. ההפרש בין המדידה הזו ובין המדידה הקודמת הוא גודל הקאפ שלך – כל 2.5 סנטימטרים של הפרש מייצגים אות של מידת קאפ. בפמינה זמינות לך מגוון חזיות עם עיצובים נפלאים במידות קאפ G-A.

עד כאן בנושא של בדיקת מידת חזייה. אם יש לך ספקות לגביי המדידה, מומלץ שתלכי לחנות הלבשה תחתונה בה יבצעו את המדידה עבורך ויגידו לך מה מידת החזייה שלך. אם את מבצעת את המדידה בבית, תוכלי להיות בטוחה שהיא מדויקת אם תעמדי מול מראה כך שתוכלי לראות שסרט המדידה מונח נכון על גופך.

נקודה חשובה נוספת שעלייך לזכור היא שגזרות חזייה שונות וחזיות המיוצרות על ידי חברות שונות עשויות להיות שונות על גופך. ישנם הבדלים במידות של חזיות בין חברות וכמו כן לכל מידה יש מידה מקבילה שתוכל להתאים לך, למשל אם המידה שלך הינה B85, יכול להיות שכאשר תמדדי חזיות, תגלי שיש חזיות במידה C80 שגם מתאימות לך.

נסיעת מבחן לחזיות

מומלץ תמיד למדוד חזיות בחנות לפי מספר כללים:

האופן שבו החזה יושב בגביעים

בדקי שהחזייה לא לוחצת, והתכופפי קדימה כדי לוודא שהחזה שלך לא "זולג" החוצה, מה שמעיד על כך שהחזייה לא מתאימה לך.

בדיקת רצועות

ישנן רצועות של חזיות שמתגלגלות לצדדים, מה שמצריך סידור תדיר שלהן כדי להחזירן למקום. לכן, כאשר את מודדת חזיות, בדקי שהרצועות לא הדוקות מדי ולא רופפות מדי כדי לוודא שהן יישארו על כתפייך גם בתנועה.

הכרת הגזרות השונות של חזיות

חזיות קאפ מלא, חזיות טי שירט, חזיות בלקונט, חזיות ללא ריפוד, חזיות ללא ברזלים, חזיות מינימייזר, ספייסר או ממורי גם הן ישפיעו על הפיט של החזיה. כיום ישנן גזרות, חומרים וטכנולוגיות מיוחדות רבות של חזיות שאת יכולה לבחור ביניהן, וכל אחת מהן תעצב לך את החזה באופן שונה. כדי להכיר את הגזרות המתאימות והמחמיאות לך ביותר, בדקי מספר סוגים של חזיות עד שתמצאי את אלו שאת אוהבת.

טיפים חשובים נוספים לבחירת חזיות:

פרט חשוב נוסף שיש לזכור בעת בחירת חזיות הוא שמידת החזייה שלך תשתנה במהלך השנים. עלייה וירידה במשקל, לידות, שינויים הורמונליים, וגורמים נוספים יביאו לשינוי במידת החזייה שלך וגם בגזרות החזייה שמתאימות לך. לכן, מומלץ לבצע לעתים מדידה של החזה שלך כדי לוודא שאת רוכשת חזיות שמתאימות לחזה שלך במצבו הנוכחי.

מומלץ גם לרכוש חזיות חדשות אחת לשנה לפחות – שימוש תדיר, כביסות, ובלאי טבעי של הבד מוביל לכך שחזיות נמתחות, משנות את צבען, ולשינויים נוספים לעומת מצבן ההתחלתי. לכן, חשוב שתפנקי את עצמך לפחות אחת לשנה עם חזיות חדשות ורעננות שיגרמו לך להרגיש נפלא.

קיימות כיום שלל חזיות במגוון גזרות וצבעים, אך המבחר העצום עלול להיות מבלבל לפעמים. כדי להיות בטוחה שאת לובשת חזייה שמחמיאה לך ושאת מרגישה איתה בנוח, חשוב שתדעי מה המידה שלך ואילו גזרות של חזיות "מתיישבות" עלייך הכי טוב. התפנקי לעתים בהליכה לחנות המתמחה בהלבשה תחתונה וקחי את הזמן בבדיקת חזיות שונות כדי לרכוש חזיות איכותיות שילוו אותך ויגרמו לך להרגיש נהדר עם גופך.